45-574 Opole, ul. Podmiejska 53
tel. 601 517370, 77 4425071

 

Historia firmy


Firma AGM - Technika Sanitarna istnieje od 1999 roku jako biuro projektowe instalacji sanitarnych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, grzewczych i gazowych.

Od 2003 roku profil działania firmy został rozszerzony o wykonawstwo, sprzedaż urządzeń pomp ciepła, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz serwis.
W tym samym roku firma nasza została serwisem fabrycznym czołowego, krajowego producenta central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych jakim jest VBW ENGINEERING. Długoletnia współpraca z tym producentem wzbogaciła nas o nowe doświadczenia oraz zmusiła do rozszerzenia działalności o profil automatyki i chłodnictwa.

Również w 2003 roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą FUH ESKIMOS w zakresie produkcji układów automatycznej regulacji i sterowania urządzeń wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz systemów BMS. Nawiązanie współpracy z firmą IQ CONTROLS, czołowym krajowym producentem sterowników oraz podzespołów automatyki, zarówno w zakresie sprzedaży jak i serwisu urządzeń.

Rok 2004 zaowocował zdobyciem autoryzacji, a co za tym idzie statusu serwisu fabrycznego, firmy IQ CONTROLS. Rozszerzenie terenu działalności naszej firmy z województwa Opolskiego na obszar całego kraju.

Rok 2006 to rok przełomowy dla naszej firmy. Rozpoczęliśmy go od otworzenia biura handlowego w Opolu przy ulicy Katowickiej 35, założenia niniejszej witryny internetowej, na której będziemy Państwa stale informowali o rozwoju naszej firmy, aktualnych promocjach oraz różnych ciekawostkach w branży wentylacji, klimatyzacji, chłodnictwa i automatyki.

Firma nasza została serwisem fabrycznym firmy DOSPEL - PROFESIONAL, znanego dotychczas z produkcji wentylatorów oraz akcesoriów wentylacyjnych, a od niedawna również central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych producenta krajowego. W lipcu uzyskaliśmy status dystrybutora urządzeń klimatyzacyjnych produkcji FUJITSU, której wyroby cieszą się sporym uznaniem na rynku urządzeń klimatyzacyjnych, zarówno wśród instalatorów jak i bezpośrednich użytkowników urządzeń.

Ze względu na rozwój naszej firmy, a co za tym idzie coraz większe wymagania odnośnie powierzchni, szczególnie magazynowej, w lipcu 2015 roku biuro oraz magazyn naszej firmy przenieśliśmy na ul. Podmiejską 53 w Opolu. Również w 2015 roku rozpoczęliśmy współpracę z takimi producentami jak AIRWELL oraz MDV w zakresie urządzeń oraz systemów klimatyzacyjnych.
W 2015 roku rozszerzyliśmy zakres usług wykonywanych przez naszą firmę o czyszczenie kanałów wentylacyjnych. Jesteśmy jedyną na Opolszczyźnie firmą posiadającą, oprócz szczotek, robota do czyszczenia instalacji kanałowych, który umożliwia dokładne czyszczenie instalacji oraz jej monitoring.